Aasta kooliraamatukoguhoidja 2016

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu auhinna “Aasta kooliraamatukoguhoidja 2016” pälvis Kristel Kons Võru Kreutzwaldi koolist.

Foto autor Teet Malsroos

Kristel Kons on juba teist põlve raamatukoguhoidja, kes asus  30 aastat raamatukoguhoidjana töötanud isa jälgedesse. Ametit õppis ta Viljandis kahel korral, esmalt Kultuurikoolis ja hiljem Kultuurikolledžis lõpetades raamatukogunduse eriala. Töötades esiti külakogus , tundus pärast teiskordset lõpetamist, et on aeg edasi liikuda. Aastast 2001 sai Kristelist  Võru Kreutzwaldi Koolis raamatukoguhoidja.

1. a sai Kristel Raamatukoguhoidja IV järgu kutsetunnistuse. On ERÜ liige.

Kristel Kons on oma kooli raamatukogus teinud silmapaistvat ja tulemuslikku tööd. Ta on suutnud luua vastrenoveeritud (2013) koolis hubase ja mõnusa, kaasaegse õpikeskuse, kus on väga hea valik õppe-ja ilukirjandust.

Kristel on innukas raamatute ja lugemise propageerija. Ta viib läbi huvitavaid raamatukogutunde ning nimetamisväärselt toredaid üritusi. Au sees on raamatukogu traditsioonilised üritused: tähistatakse lasteraamatupäeva, kus leitakse ikka võimalus meeles pidada tublisid lugejaid. Korraldatakse kohtumisi kirjanikega, viimati väisas kooli reisikirjanikust rändur Marko Kaldur koos koer Tähekiirega; peetakse ettelugemise päevi, kus lugemishuvi tekitajaid jagub  direktorist, personalist- lapsevanemateni.

Tihedas koostöös Võru lasteraamatukoguga saab Kristel võtta erinevaid rolle: informeerija, utsitaja, ettevalmistaja, toetaja, saatja ja ikka on kasu saajateks õpilased.

Kristel armastab oma tööd ja püüab olla maksimaalselt kasulik õpilastele ja õpetajatele. Väga hea on Kristeli koostöö kooli õpetajatega. Ikka leiab ta kiires tööpäevas aega tegeleda erinevate ürituste ettevalmistamise ja läbiviimisega, aitab koostada viktoriine, käia õpilasüritustel. Suurt tööd teeb Kristel õpilastega oskuste arendamiseks info leidmisel ja teatmeteoste kasutamisel. See tänuväärne töö on kandnud vilja: mitmel korral on Kristeli poolt ettevalmistatud kooli 6. klasside võistkondadel olnud võimalus osaleda TÜ Teaduskooli  poolt korraldavatel õpioskuste riiklikul võistlusel. 2015/2016 õa toimunud  XXI võistlusel saavutati I koht.

Kristel on Võrumaa kooliraamatukoguhoidjate sektsiooni aktiivne liige. Oma rikkalikke kogemusi raamatukoguhoidja töös jagab ta maakondlikel õppepäevadel teistele kooliraamatukoguhoidjatele, vajadusel korraldab ise teabepäevi. Kolleegidele raamatukoguhoidjatele on ta alati olemas, toetab oma läbimõeldud seisukohtadega meie tegemisi, on tihti meile eeskujuks ja innustajaks. Aitas aktiivselt ette valmistada 2016. a ERÜ kooliraamatukoguhoidjate sektsiooni suveseminari Võrumaal.

Kristel Kons on aktiivse eluhoiakuga positiivne inimene, kes oskab kuulata muresid, mida teinekord ei peakski kuulama. Ta särab nagu päike, on alati heatujuline ja naeratav ning seepärast on meeldiv raamatukokku tulla. Alati ei peagi mingeid suuri tegusid tegema. Piisab kui raamatukoguhoidja armastab oma tööd, hoolib oma lugejatest, on nende kõigi jaoks olemas ja see on tuntav kui astud sisse Võru Kreutzwaldi Kooli raamatukokku.

Teksti autor Luule Puusepp

Loe ka artiklit Võrumaa Teatajast – https://www.vorumaateataja.ee/60-uudised/16866-kreutzwaldi-kooli-raamatukoguhoidjat-kristel-konsi-tunnustati-aasta-kooliraamatukoguhoidja-auhinnaga

This entry was posted in Määratlemata. Bookmark the permalink.